„Uczucia rodzą się na bazie przekonań. Uczuciami reagujemy na to co jest związane z naszymi przekonaniami, na temat życia, świata i różnych zjawisk. Przekonania są pochodną naszej wrażliwości, poziomu nabytej wiedzy i doświadczenia. Doświadczenie, które jest naszym zasobem pochodzi nie tylko z naszej historii życia, ale też z historii naszych rodów i wielowymiarowej, karmicznej informacji. Wszystko to składa się na nasz potencjał do jakości reagowania na rzeczywistość”

„Posiadamy w związku z tym różne spektrum receptorów aktywujących nasze reakcje uczuciowe. Są one bezpośrednio związane z poziomem świadomości, ponieważ nasze bazowe przekonania, na każdym z nich są identyczne, niezależnie od wykształcenia, statusu, czy poziomu inteligencji. Dla przykładu: identycznym przekonaniem jest, że „Ja powinnam być uznana za wyjątkową, bo tak o sobie myślę” – w przestrzeni poziomu rozmytego jest bliskie każdej osobie. Każde doświadczenie mojej „nie wyjątkowości”, będzie generowało reakcję sprzeciwu. Z powodu przekonania – „jestem wyjątkowa”. Jeżeli wejdę w przestrzeń poziomu egocentrycznego, to mogę nie mieć tego przekonania, że muszę być wyjątkowa, ale muszę mieć rację i zarządzać aktywnie lub biernie sytuacją. To, że tak się nie stanie, że ktoś uzna że jestem zwyczajna, nie będzie budziło we mnie znaczącej reakcji uczuciowej, wzbudzi ją na pewno podważenie mojej pozycji lub racji. Uczucie zawsze jest oparte o przekonanie, a przekonania należą do poziomu świadomości (naszego dziedziczonego potencjału).”

Czym są uczucia oraz jak się różnią od emocji? Jaka jest perspektywa odbioru oraz przeżywania uczuć w zależności od poziomu świadomości? Jakie są różnice pomiędzy myśleniem a odczuwaniem? Czy można uwolnić uczucia? Czym się różni kierunek naszego działania od myślenia do intuicji od odwrotnej kolejności- od intuicji do myślenia?

W nagraniu zespołu Szósty zmysł znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te zagadnienia.

Zapraszamy do wysłuchania

Zespół Szóstego zmysłu